סדנאות והרצאות

תכנון וביצוע של סדנאות/ הרצאות בנושא: סגנונות תקשורת, אחריות והשפעה אישית, קו ההצלחה, שתוף פעולה

 

סגנונות תקשורת -  סדנה חוויתית ומעצימה, כיפית ומלמדת .תקשורת אפקטיבית בין אנשים מניבה תוצאות טובות וחוסכת מאבקים ואי נעימויות. בכל מערכת יחסית ,ארגונית או אישית יש מקום לעבוד על המודעות שלנו להשפעתה של התקשורת על ההצלחה שלנו ועל איכות חיינו. אמנם כולנו דוברים עברית אך מסתבר שיש למעשה לפחות 4 "ניבים" שונים לעברית שלנו.ה"ניבים" הללו מייצרים  שוני בסגנון ההתנסחות ,בטון, בקצב בשפת הגוף ובהתמקדות בעיקר והטפל המשתנים לחלוטין בין ניבים אלו. בסדנה זו נכיר את הסגנונות דרך המשתתפים, ונוכל ליצור תקשורת אפקטיבית יותר וכך תוצאות טובות יותר.

 

אחריות והשפעה אישית - כל אדם הפועל בתוך סביבה ארגונית/משפחתית/אישית נתקל באתגרים/דילמות וקשיים שהנם פועל יוצא של  מגבלות/לחצים/שינויים שמתרחשים כל הזמן.ההבנה שישנם דברים שתלויים בי ויש לי לגביהם השפעה לעומת דברים שאינם תלויים בי ואין לי עליהם השפעה חיונית להתפתחות תנועה והשגת מטרות . המעבר ממיקוד בבעיות תחושת תסכול וחוסר אונים או כעס וחוסר אנרגיה (קורבנות) למיקוד בפתרונות, חשיבה על העתיד שמחה ואנרגיה חיובית הוא בסיס הסדנה . הסדנה תעבור דרך התבוננות ותרגול  של המשתתפים שיקבלו תובנות משמעותית לגבי התנהלותם ויכולתם להשפיע ולקחת אחריות על מה שקורה ביחידה בסביבה הארגונית.

 

קו ההצלחה - כל עוד אנו עושים אנו מצליחים. הכישלון היחיד מופיע שאנו מפסיקים לעשות.  במקום למקד את עצמנו בתלות קשה ומייסרת בתוצאה  "מושלמת" נלמד למקד את החשיבה בדרך בפעולות בעשייה תוך כדי מיקוד במטרה ובתוצאה המבוקשת והסיכוי להצלחה גדל.הגישה בבסיס הסנדה היא פסיכולוגיה חיובית, המבוססת על אמונה והיזכרות האדם /העובד בעוצמות/יכולות העומדות לרשותו על מנת להגיע ליעדים או להשיג תוצאה .

 

שיתוף פעולה - בבסיס כל שיתוף פעולה בין אנשים מתקיימים מספר גורמים קבועים שהעדרם מייצר חוסר שיתוף פעולה בין אנשים או קבוצות.הגורם  הראשון שבו נתמקד בסדנה הוא כושר ההקשבה שלנו.הגורם השני הוא כושר ההכלה-חמלה/סבלנות  וסובלנות.הגורם השלישי הוא היכולת שלנו לתת ולקבל משוב /פידבק.נעבוד בסדנה על כל אחד מהגורמים תוך כדי שיח תרגול והרצאה. ונחזק את הכושר הבסיסי שלנו ביכולות קריטיות אלו ליצירת שיתוף פעולה.